Кристал-бутік презентує нову послугу: створення саду каменів на присадибній ділянці. Ви можете замовити все в комплексі “під ключ”, або ж скористатись окремо послугою підбору і розстановки каменів з нашого асортименту мінералів та напівдорогоцінного каміння в крупних формах.
Ми прагнемо об’єднати традиції Сходу та Заходу і дати розвиток новому напрямку
Сама ідея та назва – “сад каміння” – виникла в Японії понад 500 років тому як вираз філософії дзен-буддизму. спершу такі сади з’явились при буддистських храмах, пізніше розповсюдились на приватні садиби, ландшафтні парки, тощо. Природне каміння, що символізує собою енергію “ян”, особливим способом у вигляді островів розташоване на вкритою рельєфними смугами поверхні піску, що символізує водяну стихію “інь”, дає поживу розуму для роздумів про вічне, про сенс життя, для медитації і умиротворення.
Не лише японці – багато стародавніх народів розуміли силу та могутність кристалів і мінералів. Варто згадати, наскільки вагоме значення надає камінню китайська філософія фен-шуй. Майстри використовують енергію каміння для врівноваження стихій, для притягнення удачі та багатства, для привнесення у життя бажаних позитивних змін. За допомогою великих природних валунів та потужних кристалів вони формують потоки енергій на прибудинковій ділянці так, щоб привабити потік живої, позитивної енергії “ци” та прибрати мертву, негативну енергію “ша”.
Європа також має свою тисячолітню традицію використання великих природних каменів для ландшафтних споруд з певною місією: викладені кола з каміння, дольмени, стовпи, призначення яких досі є загадкою для сучасників. Розташування подібних стародавніх пам’ятників по відношенню до оточуючого ландшафту говорить про те, що рельєф місцевості був складовою частиною цих загадкових споруд.
Ми використовуємо для кам’яного саду великі природні кристали та самоцвіти.
Наша пропозиція зі створення саду каміння враховує кращі традиції Сходу і Заходу, посилені значним різноманіттям і потужним енергетичним впливом на людину мінералів нашого регіону
Проаналізувавши світовий досвід, ми дійшли до ідеї об’єднати східну традицію саду каміння з багатствами українських надр – твердими гірськими породами з сильною кристалічною решіткою.
Японія – країна острівна, її гірські породи в основному вулканічного походження: туфи, андезіти, хлорити, базальт, граніт. В знаменитих кам’яних садах при японських храмах використані валуни з цих порід в первозданному вигляді.
У нас же в Україні вибір мінералів набагато багатший, є унікальні кристалічні породи, що в рази сильніші енергетично, ніж те, що є в наявності у японців. І не використовувати такі багатства надр було б нерозумно.
Природний кристал – це стале, як вічний двигун, джерело вібрацій. Вони не змінюються тисячоліттями, ніхто і ніщо не може їх зупинити чи змінити. Поки кристал існує, він вібрує на тій самій частоті. На цьому базується і вплив каміння на людину, особливо дорогоцінного каміння з його правильною кристалічною решіткою і високою твердістю.
Група різних великих мінералів, розташованих з певним змістом і за певною логікою в єдиний ландшафтний ансамбль будуть працювати дуже потужно. Це місце буде не просто площадкою для медитацій. Без перебільшення, такий кам’яний сад стане енергетичним центром садиби, це буде місце втілення бажань і виконання планів, ідей, проектів в життя – те, що в східній філософії зветься місцем сили. Концентрація енергії така, що будь-які мрії можуть стати реальністю, якщо правильно мріяти в правильному місці.
Наші спеціалісти візьмуть за основу індивідуальність замовника, ваші особисті вподобання і бажання, допоможуть виразити вашу особисту філософію і закласти фундамент для реалізації саме ваших планів, створити на ділянці ту енергетику, яка буде підтримувати ваш добробут і створювати умови для вашого гармонійного життя і процвітання
Нам відомі історичні секрети Японії, Китаю, Північної Європи та професійні тонкощі створення саду каменів. В індивідуальному проекті для вас ми використаємо цей досвід та з задоволенням поділимося з вами знаннями на користь вам і вашій родині.
Коротко про призначення і можливостях використання різних кристалів та мінералів, про специфіку їх енергетики
Димчастий кварц. Великі друзи та окремі великі кристали напівпрозорого димчастого кварцу – потужні захисники від негативної енергетики. При чому різниця між друзою і монокристалом – величезна. Монокристал – це промінь, однонаправлений потік потужної енергії. А друза – це всебічно направлене випромінення, це очищення простору у всіх напрямках, як куля, це захист від різнопланових негативних впливів з усіх боків. Як захист – друза набагато сильніша, ніж окремий кристал. Друза дуже сильно заряджає простір позитивом, і якщо дати їх певну програму, вона сферично транслює її в усіх напрямках і допомагає їх реалізації. Вона мое очистити інші кристали, активувати їх, на ній можна очищувати речі, ювелірні вироби.
Кристал, точніше – монокристал димчастого кварцу може захистити від конкретного, цілеспрямованого впливу. Він більше направлений на фізичну реалізацію заданої йому програми, наприклад, пов’язаною з врожайністю конкретної рослини на ділянці. Розташувавши такий кристал в саду, можна “доручити” йому слідкувати за здоров’ям та врожайністю дерев.
Молочний кварц. Для нього важливий розмір. Щоб він перекрив своєю енергією ділянку з будинком, він має бути великим, від 20 кг. Цей камінь балансує енергетику людей і простору, він все згладжує, створює єдине поле. З іншого боку, через нього дуже легко програмувати цілі, ставити задачі, і він буде допомагати їх втілювати. Камінь дуже гармонійно поєднується з іншими мінералами і іншими стихіями – з деревами, з металом, з водою. Він гармонізує простір. Слово “ансамбль” чудово описує те, що створює молочний кварц на ділянці, зв’язуючи воєдино всі її компоненти.
Гірський кришталь – вічне джерело потужної, чистої енергії “ян”. Для саду каменів знадобиться особливо великий кристал, нехай навіть не ідеальної чистоти і прозорості, тут розмір буде найважливішим. В сонячну погоду промені, що заломлюються, будуть райдугою розходитись з кристалу, розбиваючи в пил всю негативну енергетику в просторі ділянки. Він як водоспад у літню спеку, обрушить таку потужну хвилю світлої енергії на все навкруги, що не знайдеться людини, яка не відчує його радісного впливу. Це камінь здоров’я і щастя, символ чистоти намірів і духу.
Кремінь – це стабілізатор ситуації. Якщо все добре і треба зафіксувати цей стан, ці умови – кремінь працює чудово. Якщо хочете чогось вічного – великий, вагою в кілька кілограм кремінь збереже бажаний стан речей надовго.
Великий кристал чи друза моріону в саду каменів стане стіною, що не пропустить до вашого житла нічого чужого, що не відповідає вашим енергіям. Не пропустить злодіїв, вони просто не зможуть пройти крізь перешкоду, яку камінь вибудує на їх шляху.
Евдіаліт – яскраво-малинового кольору мінерал в породі чорного і сірого кольорів буде серцем саду каменів. В дощ і туман він буде світитись яскравою червоною плямою на фоні решти стриманих кольорів кам’яного царства. Його друга назва – лопарська кров. Це рідкісний і дорогий камінь. Він може притягти дуже різноманітні і неочікувані контакти до власника саду. Якщо у вас є евдіаліт, і ви бажаєте змін, використовуйте його негайно.
Пегматит – різновид польового шпату. Однак у вигляді великих кристалів і друз пегматит зустрічається доволі рідко. Цей мінерал – колиска для вирощування топазів, берилів, аквамаринів, гранатів. Зразки цієї породи з вкрапленнями напівдорогоцінного каміння – це камені надзвичайної сили, хранителі дому від будь-яких руйнівних впливів. Вони здатні притнути успіх в масштабних бізнес-проектах, додати своєму власнику впевненості у власних силах і активізувати творчій потенціал.
Як організувати сад каменів на ділянці: основні правила
Традиція надає особливе значення кількості і розташуванню каменів. Їх може бути в саду від 7 до 15, і розташовані вони мають бути так, що навіть з різних точок огляду одного каменю не буде видно. Тільки з висоти можна побачити всі камені одночасно. І це також момент дзен-філософії: тільки той, хто піднявся над цим метушливим світом і досяг просвітлення, може осягнути справжню сутність речей і побачити реальність як вона є, без пелени людських ілюзій і викривленого світосприйняття.
1.Вибір місця для саду, його межі, огорожа, розташування.
Якщо сад каменів планується на присадибній ділянці, його розмір має диктуватись розміром самої ділянки, її формою і масштабом розташованого тут будинку та інших споруд. Важливо витримати гармонію пропорцій між всіма елементами дизайну ділянки. Тоді енергетика каменів буде гармонійно поширюватись на всю ділянку, на будинок, що тут стоїть, і на його мешканців.
Майданчик для саду має бути не надто обмежений, щоб був елемент вільного, порожнього простору, це дуже важливо. Сад каменів – не альпійська гірка, нагромадження не має бути.
За всіма правилами сад каменів повинен мати огорожу. Не обов’язково високе, але достатнє для створення атмосфери усамітнення, щоб не заважати зосередженню та спогляданню.
Місце людини в саду каменів називається точкою споглядання. Вибирається вона з особливою уважністю, і може бути не одна: кілька точок для медитацій і різні години доби, місце для прийому почесних гостей хазяїна.
2.Субстрат – крупнозернистий пісок, дрібний гравій чи дрібна галька з певним малюнком, нанесеним граблями. Камені в саду уособлюють енергію “ян”, а пісок – “інь”, воду. Одне без іншого не існує в світі, все пов’язане і знаходиться в постійній взаємодії. Вибір субстрату диктується багатьма причинами – від розмірів саду до загального рельєфу місцевості. Ми підберемо той субстрат для вашого саду, який буде гармонійно поєднуватись з загальною концепцією даного місця.
3.Освітлення облаштовують для можливості споглядання в темну пору доби. Вимоги до освітлення – м’яке тепле світло, матове скло світильників, що розсіює яскравість ламп. Часто світильник розташовують так, щоб світло було приглушене, направлене вниз і не відволікало відвідувача від основного медитативного процесу. МОжна підібрати світильники в традиційному японському стилі, можна знайти свою власну форму – це дуже індивідуально і ми підходимо до цього моменту творчо.
4.Чаша з водою. В традиційному дзен-саду нерідко можна побачити невисоку кам’яну чашу для миття рук проточною водою – тускубаї. Все виглядає як маленьке природне джерело, яке людська рука дбайливо обклала камінням для зручності і краси. Цей елемент має особливий смисл.
5.Головне – це підбір мінералів та їх розстановка.
Камені розставляються за певною геометричною сіткою, в залежності від вибору точки споглядання. Ми знаємо, як це зробити. Це кропітка робота, що потребує знань зосередження, вміння відчувати мінерали і кристали і відчувати гармонію простору.
Важливий принцип – асиметрія. Всі камені мають бути різної форми і розміру, а ще краще – і різної фактури і кольору, тобто це мають бути різні мінерали з різними властивостями.
Вільний простір між камінням – дуже важливий, і в залежності від розмірів каміння спеціаліст має витримати дистанцію, щоб не “забити” енергією мінералу загальну гармонію ландшафтної композиції. Іноді навкруги каменів саджають зелений мох, так вони ще більше нагадують морські острови, підкреслюючи контраст земної та водяної стихій.
Кожний камінь повинен мати своє “ім’я” та “професію” в саду. Тут обов’язково має бути “сторож”, “концентратор енергії”, “захисник від чужих впливів”, “камінь сили” та інші персонажі зі своїми характерами і зі своїми завданнями. Кожний камінь має свою “позу”, свій особливий смисл і виконує свою певну роль. Весь їх набір підбирається індивідуально нашим спеціалістом з врахуванням побажань замовника, його характеру і основоположних життевих цілей. Адже сад каміння – річ більш філософська, аніж утилітарна, тому така ретельність підбору не зайва.
Сад каміння стане безперечно домінантою в ландшафтному дизайні ділянки. Він буде вище за своїм значенням і звучанням будь-яких альпійських гірок, водоспадів чи рослинних композицій.
Кам’яний сад буде улюбленим місцем перебування для тих, кому важливо на якийсь час відволіктися від буденної метушні, відчути єднання з природою, усвідомити себе як частинку світобудови, привести в порядок свої думки, почуття, емоції, насолодитись тишею та спокоєм в гармонії з оточуючим світом.