UA
RU
Україна, м. Київ.
Наша адреса:
Україна, м. Київ.
Час роботи
Час роботи магазину:
  • Пн-Пт. з 10:00 до 22:00
  • Сб-Нд. з 10:00 до 20:00

Коштовні скарби української природи

Господь щедро обдарував нашу Батьківщину: родючими землями, повноводними ріками, степами і лісами, не забув і про гори з квітучими долинами, з джерелами цілющих вод. Це те, що на поверхні, що ми бачимо, подорожуючи країною. Але є дещо приховане, проте не менш прекрасне. Поруч з нами, під землею, існує цілий світ – мінеральне царство. Печери з казковими скарбами. І на них теж багата українська земля.

Сьогодні мова буде про скарби Житомирської області

Житомирщина багата на корисні копалини. Бурштин тут навіть не згадуємо – є дещо набагато цікавіше і цінніше. Сонячний камінь по всіх статтях програє українським топазам, берилам і різнокольоровим кварцам з Волинського родовища. В надрах родовища довжиною до 25 км і шириною до 2 км понад 1,7 мільярдів років тому зародилися камерні пегматити – геологічні тіла, що багаті на унікальні мінерали і породи.

Кращі екземпляри українських самоцвітів можна побачити в Музеї коштовного і декоративного каміння в Хорошеві, що має статус наукового об’єкта і національного надбання України з 2001 року.

Справжня гордість надр Житомирщини – це українські топази.


Саме українські топази визнані кращими в усьому світі – і ювелірами, і поціновувачами коштовностей. Їх кольорова гама різнобарвна – від абсолютно білих, прозорих екземплярів до золотистих, густо-винних і до небесно-блакитних.

Особливо цінним є зональний, або поліхромний топаз. Якщо ви бачите такий камінь – ви на всі 100% можете бути впевнені, що цей камінь є таким, яким його створила природа: він не фарбований жодним чином, не стріляний радіоактивними ізотопами, його колір і прозорість не змінені шляхом нагрівання чи іншим чином. Нині Китай і інші країни Азії досягли вже аж занадто великого успіху в підробці коштовного каміння: чудеса хімічної промисловості продаються під виглядом прикрас зі справжніми самоцвітами по всьому світу, не виключаючи і Україну.

езотеричні властивості топазу за стародавніми джерелами

В традиціях різних країн топаз завжди вважали оберегом дому, символом домашнього затишного щастя.

Золотий топаз в стародавній Індії вважали символом просвітлення, а в середньовічній Європі камінь символізував повноту щастя. Своєму власнику камінь давав жагу до безтурботної насолоди радощами життя і був талісманом, що оберігає від небезпечних страстей.

Однією з найбільш унікальних властивостей, що приписують топазу, є здатність приваблювати до його власника визнання і прихильність оточення. Вважають, що топаз підсилює в своєму хазяїні уміння переконувати, залучати на свою сторону співбесідника і навіть колишнього противника. Бізнесмени дуже полюбляють мати топаз як талісман успішності і багатства.

Ось такі дивовижні коштовності приховує наша рідна земля. Ми часто не цінуємо те, що нам дано або не знаємо про те, що маємо, живучи в своєму замкненому світі щоденних буденних турбот. Але варто іноді змінити повсякденний ритм життя і трохи зазирнути за межу свого світогляду. Можливо, там чекає на нас дещо надзвичайне…


Схожі статті
Стародавні китайці вважали, що наш світ створений двома головними стихіями – вітром та водою, фен та шуй. Все в цьому житті має перебувати в рівновазі, балансі інь та ян – динамічних сил, що наповнюют..
25 січня 2020 року вступить в силу рік щура за китайським календарем. Насправді - рік миші, як вважають самі китайці. Для них немає великої різниці між цими тваринами і на китайській мові “щур” - це ..

Написати відгук

Увага: HTML не підтримується. Використовуйте звичайний текст.
    Погано           Добре