UA
RU
Україна, м. Київ.
Наша адреса:
Україна, м. Київ.
Час роботи
Час роботи магазину:
  • Пн-Пт. з 10:00 до 22:00
  • Сб-Нд. з 10:00 до 20:00

Фен-шуй і каміння

Стародавні китайці вважали, що наш світ створений двома головними стихіями – вітром та водою, фен та шуй. Все в цьому житті має перебувати в рівновазі, балансі інь та ян – динамічних сил, що наповнюють все в цьому світі. Це запорука гармонії, щастя, успіху, добробуту. Оскільки ми в силу різних причин часто виходимо зі стану рівноваги, є потреба постійно гармонізувати своє життя – і цей процес нескінченний. Способів – безліч.

Каміння і мінерали в фен-шуй

Один з найсильніших і найефективніших способів – використовувати каміння, мінерали. Їм в древній науці фен-шуй відведена особлива роль. При чому як камінню дорогоцінному, у вигляді ювелірних прикрас, так і напівдорогоцінному камінню і просто мінералам, що не відносяться до вартісних. Адже камінь – це нерукотворне диво, живильна енергія закладена в ньому самою природою і ніяка сила в світі не «збити з ритму» вібрації натурального кристала.

Енергетика дому: як вона впливає на життя і здоров’я

Запорука здоров’я – нормальна атмосфера в оселі: гармонійні, плавні потоки живильної енергії ци та відсутність негативних потоків мертвої енергії ша – основа вчення про фен-шуй дому. Ци, що правильно циркулює, активізує закладену в мешканцях оселі, садиби життєву силу і приносить здоров’я, гроші, достаток, гармонію.

Як бути з потоками нездорових енергій, що виникають з різних причин?

Особливо актуальна ця проблема у великому місті: дороги, потоки транспорту, промислові підприємства, хаотичні забудови мегаполісів катастрофічно викривлюють природну гармонію. Природний рельєф місцини штучно вирівнюють під забудову – і позитивна енергія стрімко втікає з цього місця по прямих лініях, не лишаючи нічого людям, що там оселились. Прямі магістралі переповнені руйнівною, загрозливою енергією ша, в якій занадто багато ян – вона небезпечна. В закутках, глухих кутах, підвалах, низинах гармонійна течія ци блокується, енергія застоюється і перетворюється в ша, в якій занадто багато інь і мало життя. В обох випадках ша погіршує здоров’я фізичне і психічне, призводить до занепаду і руйнування.

Як гармонізувати потоки енергій в будинку, квартирі, на робочому місці?

Примусити енергію плавно, гармонійно рухатись навколо вашого будинку можна за допомогою правильного ландшафтного дизайну на присадибній ділянці. Баланс стихій – вода, дерево, вогонь, земля, метал – досягається за допомогою цілеспрямованого розміщення рослин, водойм, певних каменів у дворі, зміни рельєфу місцини.

Головне – убезпечити себе і своє житло від негативної енергії, що виливається на нас. Значить, дуже важливо нейтралізувати потоки поганої енергії, розсіяти їх або направити в іншу сторону, щоб зменшити їх негативний вплив. Спершу потурбуйтесь про цю сторону – усунути негатив.

А вже потім, переконавшись, що ваше житло чи робоче місце у безпеці, можна подумати про притягнення позитивної енергії і тих якостей, яких вам не вистачає для повної гармонії в житті в даний момент. Всередині будинку, в квартирі каміння допоможе гармонізувати простір. Більшість мінералів за своєю природою – чудові захисники від негативних енергій. Особливо відрізняються цим всі кварци: димчастий кварц, молочний, льодистий, рожевий, цитрин, гірський кришталь, аметист, всі кварци-очі. Дрібнокристалічні кварцеві породи типу халцедону, агату теж чудово працюють.

Камені, що мають зв’язки зі стихіями

Всі стихії мають бути присутніми в життєвому просторі людини і мають перебувати в гармонії і рівновазі. Мінерали породжує стихія земля. При цьому у деяких мінералів є зв’язок ще з однією стихією – в силу природи, хімічного складу, кольору, геологічного походження даного мінералу. Наприклад, опал пов’язаний зі стихією води. Малахіт, що містить багато міді, має відношення до стихії металу.

Для посилення вашого зв’язку з певною стихією і відповідним до цієї стихії напрямком (наприклад, південний напрямок – стихія вогню), можна поставити в цьому напрямку відповідний камінь – обсидіан (вулканічне скло, народжений у вогні).

Правильно розставлені мінерали забезпечать гармонійне співвідношення стихій в оселі, на присадибній ділянці.

Інь та ян

Гармонійна взаємодія протилежностей – інь-ян – це дихання самого життя. За допомогою мінералів можна досягти балансу інь та ян в просторі: там, де є надлишок інь і недостача ян – поставити камені, в яких переважає ян, і навпаки.

До мінералів з чисто янською енергією відносяться переважно тверді прозорі камені світлих тонів: гірських кришталь, смарагд, цитрин, топаз.

До каменів з чисто іньською енергією відносяться переважно мінерали м’які, наприклад, онікс, кальцит, місячне каміння; камені непрозорі з холодними тонами і темними відтінками: моріон, лабрадорит, нефрит, димчастий кварц.

Багато мінералів включають в себе обидві енергії – інь та ян, їх можна назвати камені дао. Це усі кварци-очі, поліхромні камені, турмаліни і багато інших.

Фен-шуй талісмани з каменю

Особливу увагу варто приділити талісманам фен-шуй, що відповідають за різні аспекти життя. Якщо вони ще й виготовлені з правильного мінералу, що посилює їх дію, то вони працюють ще краще.

Деякі кристали вже самі по собі є талісманами в готовому вигляді. Найбільш поширений – кристал гірського кришталю. Тут поєднуються два в одному: естетика, неповторна природна краса плюс потужний захист від будь-яких негативів. Купити такий талісман фен-шуй варто для будь-якого житла – і для заможного будинку, і для скромної квартири, навіть для свого робочого місця.


Пам’ятайте про правило розташування таких речей – на кристал чи друзу має падати сонячне проміння, щоб райдужні іскри розсіювались по оселі, очищували її і наповнювали чистою, світлою енергією.

Є багато талісманів фен-шуй – фігурки тварин, наприклад – виготовлені з натуральних мінералів. Особливо часто використовують нефрит, онікс. Але треба бути уважними, купуючи їх: часто під виглядом фігурок з натурального нефриту продаються речі з переплавлених уламків – нефритової маси: вони геть позбавлені енергетики природного нефриту, який так цінується в Китаї вже багато століть.

Що слід врахувати, обираючи мінерал для талісману

Маючи на меті купити талісман з каменю, слід пам’ятати: залежно від зони, в яку буде поставлений цей предмет, обирайте той камінь, того кольору, який буде відповідати стихії даної зони.

Слід також враховувати властивості самого каменю, щоб вони не входили в протиріччя зі змістом талісману. Наприклад, якщо вам потрібна черепаха для встановлення в північній зоні (кар’єра, стихія води) – то вам підійде фігурка черепахи з темного, чорного каменю. Якщо ж ви хочете поставити черепаху в зону багатства – південний схід – то вам більше підійде фігурка з каменю золотаво-жовтих тонів, наприклад, з жовтого оніксу.Натуральне каміння використовують в такому символі фен-шуй, як дерево щастя. Можна купити такі деревця практично з будь-яким видом каменів, в будь-яких кольорових варіаціях, як з одним мінералом, так і з різнобарв’ям різних каменів в одному виробі. Обирайте вид і колір камінців у відповідності з поставленою метою – яку зону дому вам треба гармонізувати, які якості слід притягнути, тощо.

Короткий опис загального впливу різних мінералів

Агат – сила, енергія і впевненість в собі.

Аметист і аметистовий кварц – загальний цілющий вплив, духовний розвиток, каталізатор змін.

Гірський кришталь – чиста, потужна янська енергія. Кулю з гірського кришталю розміщують в зоні багатства – і сім’я буде забезпечена грошима на всі необхідні витрати. Кристал, друза гірського кришталю заломлює сонячне світло, і його райдужні відблиски виганяють з дому будь-яку негативну енергію, залишаючи в приміщенні тільки позитивні вібрації.

Димчастий кварц – універсальний камніь, посилює і концентрує енергію. Укріплює сили, здоров’я. Потужна здатність до перетворень.


Лабрадорит надасть життєвих сил. Добре працює в вітальні чи спальні, якщо в цих зонах присутній негативний напрямок.

Лазурит – захист від негативних енергій. Можна ставити на негативних напрямках. Залежно від фен-шуй сектора, в якому знаходиться камінь, він може проявляти різні якості.

Онікс – камінь змін. Ставиться в ту зону, де треба досягти змін. І в будь-якому негативному напрямку для захисту.

Пегматит – оскільки цей мінерал складається з кварцу, слюди і польвого шпату – це чудовий зразок каменю сили, що значно підвищує енергетику навколишнього простору. Відблиски слюди, як мініатюрні дзеркальця, посилюють і «розпилюють» навкруги позитивну енергію. Наприклад, брила пегматиту в саду буде добре впливати на врожай. Якщо камінь поставити в будинку або перед входом в будинок, він буде чудово очищувати від чужорідних енергій людей, що входять у ваш дім. Енергія цього мінералу виключно позитивна і негативного впливати ні на кого не може. Притягує багатство.

Рожевий кварц – це кохання, душевне тепло і прихильність, радість, емоційне зцілення.

Топаз – приводить до руху енергію, знімає напругу. Символ успіху в бізнесі, бізнес-талісман. Власник каменю може легко навіювати співбесіднику свою точку зору. Ставте кристал золотистого чи винного топазу в зону багатства і реалізуйте свої найсміливіші бізнес-проекти!


Цитрин – захисник, цілитель, джерело життєвих сил. Камінь багатства. Його золотаво-жовтий колір притягує достаток і матеріальний добробут.

Яшма – захистить від негативних впливів будь-якого походження.

Але слід пам’ятати, що залежно від того, в яку з 8 зон по фен-шуй помістити той чи інший камінь (захід, схід і т.д.), він може проявляти різні властивості. Варто проконсультуватись з компетентним спеціалістом, не забуваючи і про силу власної інтуїції.

Фен-шуй каменів і мінералів – глибока тема

Її треба вивчати, практикувати і робити власні спостереження та висновки на основі набутого досвіду вживання тих чи інших каменів для гармонізації простору, подій, людей. Такі практики розвивають інтуїцію і чутливість до тонких енергій, і через деякий час ви будете легше вловлювати і розпізнавати вплив тих чи інших речей, явищ на вас, на інших людей і на навколишній простір. Кристали і мінерали відкриють вам свої таємниці і зроблять ваше життя більш гармонійним, здоровим, яскравим і цікавим.Схожі статті
Господь щедро обдарував нашу Батьківщину: родючими землями, повноводними ріками, степами і лісами, не забув і про гори з квітучими долинами, з джерелами цілющих вод. Це те, що на поверхні, що ми бачим..
25 січня 2020 року вступить в силу рік щура за китайським календарем. Насправді - рік миші, як вважають самі китайці. Для них немає великої різниці між цими тваринами і на китайській мові “щур” - це ..

Написати відгук

Увага: HTML не підтримується. Використовуйте звичайний текст.
    Погано           Добре