UA
RU
Україна, м. Київ.
Наша адреса:
Україна, м. Київ.
Час роботи
Час роботи магазину:
  • Пн-Пт. з 10:00 до 22:00
  • Сб-Нд. з 10:00 до 20:00

Біжутерія з натурального каміння: як не купити підробку?

Сьогодні в Україні маса магазинів та приватних підприємців пропонує купити біжутерію з натуральним камінням. Чи все з цього каміння дійсно натуральне? Такі сумніви виникають у багатьох покупців, які не є експертами у мінералогії чи ювелірній справі. Намиста, браслети з натурального каміння на фото або на прилавку часом здаються неприродно яскравими, підозріло барвистими…

Ваші підозри зовсім не безпідставні. Сучасні технології "облагорожування" третьосортної мінеральної сировини здатні зробити з відходів гірничодобувної промисловості цілком естетичний на вигляд виріб, а можливості створити імітацію натурального каменю з пластику, скла і кераміки практично необмежені. Собівартість підробок набагато нижче вартості натурального каміння. Тому фальшиві камінці заполонили прилавки повсюду.

Безумовно, штучне, фарбоване каміння теж має право на існування, але покупець має право знати, що він купує і усвідомлено обирати: чи хоче він придбати яскраву цяцьку, не важливо з чого, або він бажає все ж купити біжутерію саме з натуральними каменями.

До того ж, якщо людина вирішує придбати біжутерію з натуральним каменем за знаком зодіаку, то штучні камені точно не мають нічого спільного з астрологією та гороскопом.< /p>

За якими ознаками можна відрізнити натуральне каміння від підробок?

Поділимося інформацією на реальних прикладах.

Сережки з димчастого кварцуНамисто з унакітаКристал топазу на підвісці

Камінці пофарбовані, облагороджені, опромінені і термічно оброблені

На виставках каменів часто продають цитринові “щітки” та біжутерію з натурального цитрину темно-оранжевого, насиченого кольору. Це дійсно натуральний камінь, але спершу він був аметистом чи аметистовим кварцем. Після запікання протягом кількох годин за дуже високої температури аметистова "щітка" перетворюється на "цитринову". До речі, у натуральних цитринів зовсім не таке забарвлення: набагато світліше, бліде, ледь жовтувате.

Поліхромність — ознака натуральності каменю. Тож якщо ви бачите поліхромний топаз, можете бути впевнені, що цей камінь не опромінювали гамма-променями для набуття яскраво-блакитного забарвлення. Слід сказати, що сьогодні всі топази в біжутерії, навіть у золоті, в ювелірних магазинах, зазнали опромінення з ядерної гармати. Менше, ніж за секунду блідий, безбарвний, дешевий камінь стає яскраво-блакитним, і його вже можна продати значно дорожче.

Ще один спосіб “облагороджування” каменів — фарбування. Беруть дешеве натуральне каміння, просочують барвниками, і роблять біжутерію. Відмінно підходить простий молочний кварц: з непоказного білого, сіруватого його перетворюють на яскраво-зелений, блакитний, малиновий. Намисто, браслети, намистини з такого натурального фарбованого каменю продаються на кожній виставці, на розкладках з біжутерією, в магазинах. Якщо розколоти таку кольорову намистину, виявиться, що пофарбований тільки верхній шар (фарба глибоко не проникає), всередині намистина буде білою або світло-сірою.

Агати в тонких зрізах теж чудово фарбуються, по суті, це той же прихований кристалічний кварц, тільки зі смугастою структурою. Агати фарбують у всі кольори. Виходить яскраво, але це вже не його натуральне забарвлення.

Також фарбують звичайні білі корали в червоний колір і продають намисто з натурального червоного корала. Корал навіть не потрібно ламати: просто покладіть намисто в склянку з водою на кілька днів: фарба почне змиватись і корал різко посвітлішає.

Способи "облагородження" каміння стали настільки витонченими, що деякі підробки неможливо виявити навіть лабораторним способом. При купівлі виробів з натуральним дорогоцінним камінням треба бути особливо уважними.

Штучне каміння: біжутерія, де оголошеного натурального каменю взагалі немає

Біжутерія з “натурального” каміння типу “золотий пісок”, “каїрська ніч” — це ніякий не авантюрин, це повністю штучне каміння, дуже твердий пластик із металевою стружкою, яка, власне, й блищить. Справжній авантюрін виглядає не так, золоті "пісчинки" в ньому набагато менші, не блищать так яскраво і розподілені в камені не рівномірно.

Недорога біжутерія з "бірюзи" на прилавках не має нічого спільного з натуральною бірюзою, її в цих прикрасах немає зовсім. Це, найчастіше, фарбований дешевий алебастр, укріплений спеціальним клеєм.

У Китаї дуже люблять і шанують нефрит. Але в Україну та інші країни з Китаю везуть сувенірну продукцію – фігурки, біжутерію – не з натурального каменю нефриту, а з перемелених нефритових відходів, змішаних з пластифікаторами. З цієї маси і відливають ті фігурки.

Біжутерія з натурального каменю іноді насправді виявляється кольоровим склом. М'якість скла видає його, скло має аморфну, а не кристалічну структуру. Скло легко можна подряпати твердішим каменем, навіть кристалом того ж кварцу. Та й по блиску та твердості граней “каміння” можна визначити, що це скло. Уважний огляд, особливо з лупою, допоможе виявити підробку.

Наступна категорія популярних фальсифікацій – підробка каменів з іридацією. Біжутерія з "натуральними опалами", "місячним каменем" з блакитної емалі з блискітками або зі скла з райдужними переливами частенько лежить на тих же прилавках, що і "золотий пісок" з "бірюзою", тільки коштує вона підозріло дешево. І навіть якщо продавець переконує вас, що всі намиста і браслети у нього з натуральним напівдорогоцінним камінням, вчіться розрізняти каміння самостійно. Це не так складно, насправді. Зате ви завжди точно будете розуміти, що вам хочуть продати.

Купуйте натуральне каміння у перевірених продавців!

Біжутерія з натурального каміння, представлена в нашому інтернет магазині, виключно натуральна: каміння не змінювали шляхом нагрівання, фарбування, опромінення тим чи іншим способом.

Є ряд натуральних напівдорогоцінних каменів, які не підробляють через їх невисоку популярність і недорогу ціну. Проте багато з них реально недооцінені: біжутерія з таких натуральних каменів, як унакіт (Україна), димчастий кварц, халцедон, різноманітна яшма, виглядає красиво та оригінально, завжди неповторно, камені мають живу, природну енергетику, що позитивно впливає на своїх власників. Варто придивитися!


Супутні товари
3 800.00грн.
3 550.00грн.
3 595.00грн.

Написати відгук

Увага: HTML не підтримується. Використовуйте звичайний текст.
    Погано           Добре